Prtezy dla dzieci DAFO

Zdrowie

Przyszłościowy ekwipunek ortopedyczny istotnie usprawnia funkcjonowanie oraz egzystowanie osobom którzy borykają się z niepełnosprawnością. Korzystanie z odpowiednio wybranych sprzętów ułatwia poruszanie się a także realizowanie codziennych czynności. Co to są ortezy dla dzieci AFO? Jakie mają charakterystyczne cechy? Jaki to sprzęt pozwala na poruszanie się a także przyjemniejsze istnienie?

 

Ortezy są to niezmiernie przydane sprzęty przy użyciu których możliwa jest stabilizacja stawów, jak również przesadne używanie ich. Specjalnie utworzone sprzęty są dopasowane do poszczególnych partii ciała, jak również pozwalają nam na uprawianie sportu czy pozostałych aktywności. Każda z tych ortez ma konkretne znaki i określona jest do noszenia w konkretnych miejscach. Orteza AFO to produkt wyprodukowany z myślą o schorzeniach, deformacjach oraz kontuzjach charakterystycznych dla stawu skokowego, stopy a także podudzia. Przemyślana budowa utrzymuje stawy po urazie w trakcie przemieszczania się, jak również pobudza nasze mięśnie do właściwej pracy. Pośród najbardziej znanych ortez istnieje możliwość wydzielić artykuły: ruchome a także sztywne.

 

Artykuły ruchome używa się zarówno do poruszania, jak również do sportu. Dzięki budowy, która to ma wbudowany ruchomy przegub jest możliwe realizowanie ruchu przywodzenia a także odwodzenia stopy. Drugie z cech konstrukcji zapewnia nam nieruchomość i stabilność, oraz stanowi podporę dla wiotkich nóg i rąk, ich wyraźnych niestabilności czy niedowładów. Opisywaną ortezę AFO używa się w przypadkach takich jak: – poprawianie deformacji stopy – szpotawość, – zabezpieczenie stopy pacjenta po zabiegach operacyjnych, – zabezpiecza niestabilność stawu skokowego, i tak dalej. Aby ta orteza, jak najbardziej wypełniała własną rolę, musi być dopasowana do każdego z osobna. Budulec wytworzenia winien być solidny, a naraz wygodny a także komfortowy podczas korzystania z niej. Natomiast orteza DAFO to stabilizator dynamiczny utrzymujący stopę we pożądanym miejscu. Używana jest przy chorobach stawu skokowego dotyczących wszelkich nieutrwalonych deformacji stopy a oprócz tego niestabilności.

 

Stabilizatory AFO oraz DAFO wyprodukowane są z bardzo leciutkich surowców, z dopasowaną indywidualnie strukturą. Dość często używanym produktem do rehabilitacji są też ortopedyczne gorsety. Towary te powstrzymują postępowanie powstałych deformacji w naszym kręgosłupie. Stabilizuje konstrukcję krzywizn, a także w pewnym sensie zastępuje działanie podtrzymujące mięśni. Dzięki użyciu gorsetu możliwe jest poprawne rozłożenie wszelkich sił oddziałujących na kręgi, jak i stabilizacja a także wzmocnienie połączeń międzykręgowych. Tego typu gorsety polecane są osobom, które to mają: – postępującą skoliozę,-boczne skrzywienie kręgosłupa, – nadmierną lordozę,- nadmierną kifozę, Stabilizujący gorset musi być wyprodukowany z osobistym uwzględnieniem bardzo wielu elementów takich np. jak: rozmiar, wzrost pacjenta, schorzenie czy rozwój deformacji oraz niedyspozycji.