Kamienie ogrodowe dodadzą uroku.

Dom
Nie tylko roślinki zdobią ogródek. Także rozmaitego typu akcesoria sprawiają, iż możemy czuć się w ogródku jak w innej krainie. Np. kamień ogrodowy, który nie musi być jedynie dekoracją. Wielorakie typy kamienia sprawdzają się tak estetycznie, co pożytecznie. Kiedy drogi naszego ogrodu po deszczach długo nie dają rady się wysuszyć, wtedy taki grys, czy żwir dostatecznie złagodzi nieprzyjemności chodzenia po błocie. Możemy też ciekawie rozdzielać fragmenty ogródka różnymi typami kamienia. Na podjazdach wspaniale wykazuje się kostka granitowa. Wolno ją rozmieszczać w przeróżny sposób, bo jej odmian jest wiele. Wachlarz kolorów kostki granitowej przy umiejętnym rozłożeniu zlikwiduje przeciętność. Miara indywidualnych kostek także jest przeróżna, więc można zamówić parę rodzajów i dowolnie je układać. Jeśli sami nie czujemy się na siłach by w naszym ogródku całość świetnie się ułożyła – pozwólmy zostawić pracę fachowcom.
Jeśli chcemy aby nasz ogród wyglądał jak roślinne muzeum albo laboratorium — możemy powierzchnię wokół roślinki naczelnej przysypać kamieniami. Wtedy roślinki niepotrzebne będą miały trudność, aby wyrosnąć. Do tego celu sprawdzają się otoczaki.
Kamyczkami możemy też przysypać altanę, ujęcie wody lub wyodrębnić  obszar ogrodu przeznaczony do opalania. Jeżeli posiadamy w ogrodzie basen, który bywa wyciągany wyłącznie w okresie letnim — też możemy go obsypać zaokrąglonymi kamieniami.

 

Autr: kostka granitowa hurt