Pośród zagrożeń, jakie ciągnie wraz z sobą innowacyjna technologia…

Biznes

W świecie informatyków spore znaczenie posiadają nietypowe nazwy. Dla nieprofesjonalnej osoby, to pewnie najbardziej nieoczywista terminologia. Zazwyczaj jest to połączenie nic nieznaczących słów z zagranicznymi słówkami i symbolami alfanumerycznymi. Komputeryzacja ludności uczyniła, iż obecnie używamy ich non stop i dobrze nam z tym.

Technika poszła ostatnio do przodu i dziś m.in. dzięki zasługom firmy Kompix, jesteśmy wstanie działać zwinniej i szybciej niż dawniej, power bi wrocław gospodaruje przeróżnymi dodatkami, jak chociażby Comarch ERP Altum. Oczywiście mówi to wielu ludziom prawie tyle samo, co japońskie literki, czyli kompletnie nic. Chociaż programiści dobrze wiedzą, o co się rozchodzi. Nie należą do tej części ludzkości, która z informatycznych pojęć zna tylko i wyłącznie Windows XP i Windows 10.

Postępy w informatyce przyniosły również bezmiar pożądanych rezultatów. Przede wszystkim pomógł osłabić terroryzm (lecz niestety przyczynił się także do postępów cyberterroryzmu), dał możliwość rozwoju badań naukowych oraz znacznie zmniejszył biurokrację w wielu kwestiach życia społecznego, osobistego i państwowego. Przyczynił się również do powstania wirtualnych społeczności, które działają na społecznościowych serwisach.

Pośród zagrożeń, które niesie ze sobą nowa technologia, prócz cyberprzestępczości znajduje się też odosobnienie — w szczególności młodych — ludzi. Wywołuje to rozwody oraz inne rodzinne katastrofy. Jednakże przy tak gigantycznym zastosowaniu informatyki, można powiedzieć, że osiągnięto sukces technologiczny na światową skalę. Komputery wspomagają osoby zrealizować swoje projekty, jednakże osoby nie zawsze odpowiednio je wykorzystują.

Ostatnie osiągnięcia w tej branży związane są z akcjami humanitarnymi, które były przeprowadzone na calutkim świecie z uwagi na żywiołowe klęski. Przy użyciu nawigatora GPS oraz specjalnego systemu analizującego pogodę dało radę urządzić pomocowe akcje jeszcze zanim doszło do klęski. Również mapy do tychże działań zostały stworzone dzięki współczesnemu oprogramowaniu GIS, co w znacznym stopniu przyspieszyło przebieg przygotowawczy.

Dostrzegamy więc, że nie ma konieczności obarczać winą za niepożądane skutki rozwoju informatycznego ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani żadnych innych firm. Tę winę ponoszą poniektórzy użytkownicy, do tego nieliczni. Licencje wszelakich programów zaznaczają, iż odpowiedzialność za złe stosowanie aplikacji, otrzymuje użytkownik.

Postęp technologiczny, to spore dobrodziejstwo, ale również wyzwanie dla korzystających z niego osób. Powinno się pamiętać o pilnowaniu zasad etyki w sieci oraz korzystając z rozmaitych programów i w szerokim zakresie rozumianych elementów komputerowych. Wirtualny świat zobowiązuje do takiego samego traktowania jak świat realny. Różnica wydaje się być wyłącznie taka, że w świecie informatycznym posiadamy iluzję, iż przewodzą tu inne zasady. Jednakże jest to tylko iluzja.