Miasto stworzyło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty.

Biznes

W czasach nowoczesnego budownictwa a także coraz to szybszego rozrostu miast, kładzie się duży nacisk na ochronę przyrody i ekologię. Stale powiększająca się ilość ludzi w

ośrodkach miejskich generuje olbrzymie zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Miejska architektura próbuje sprostać wymaganiom przybywających mieszkańców oraz usiłuje rozstawiać bloki tak, żeby nie zaburzały przepływu powietrza, a oprócz tego dostarczały dużo zielonej przestrzeni dla ludności miasta. A przy tym, coraz częściej możemy spotkać się z wielką potrzebą ludzi, jaką jest dbanie o czystość w mieście i ekologię. To nastawienie sprawia, iż architekci są zobowiązani zadbać o dużą sumę pieniędzy na odpady segregowane, koszów na odpady po zwierzętach domowych, oraz przede wszystkim wielką liczbę dróg rowerowych i chodników. Zatłoczenie w miastach wywołuje zwiększoną liczbę samochodów na drogach, a co skutkuje powstającymi zakorkowanymi drogami w dowolnej części miasta.
Coraz więcej ludzi, usiłuje oszczędzić swój czas a także wykorzystuje inne sposoby przemieszczania się niż samochód. W zdecydowanej większości przypadków są to tramwaje a także autobusy, jednakże coraz to częstszą opcją są rowery a dodatkowo elektryczne hulajnogi. Jak w wypadku hulajnóg, nie jest kłopotem złożenie jej a także zapakowanie w futerał ochronny i przenoszenie ze sobą, tak w przypadku roweru, nie jest to już takie proste. Niema możliwości, żeby nasz rower złożyć i zabierać ze sobą do pracy czy na uczelnię, w związku z czym progi zwalniające są coraz to bardziej niezbędne na planie miasta. Muszą mieć się przy każdym większym budynku w mieście, a dodatkowo muszą posiadać odpowiednią ilość miejsc. Coraz to częściej możemy spotkać bardzo duże parkingi rowerowe, które są zadaszone, a oprócz tego mają adekwatne zabezpieczenia przed kradzieżą. Jednakże, pomimo coraz większej ilości takowych miejsc, cały czas możemy zetknąć się z opinią, że cały czas ich brakuje, lub już postawione są kiepsko tworzone. Są zbyt małe a także są w niedogodnych miejscach, przez co wyznaczony teren zajmowany jest przez motocykle, a także samochody.
Powoduje to, że rowerzysta nie może skorzystać z wyznaczonego dla niego miejsca a także musi szukać alternatywy przy słupkach oraz barierkach. Dlatego też tak istotne jest, by na planie miasta wyznaczyć dobrze usytuowane miejsca dla rowerów, jak i właściwie je zaprojektować bez szkody dla innych. Miasto dba również o osoby, które nie posiadają swoich środków komunikacji i wymyśliło system wypożyczania sprzętu na minuty. Ten system działa w każdym rozwijającym się mieście, ma wielką ilość sprzętów a oprócz tego parkingów, gdzie będziemy mogli po upłynięciu wyznaczonego czasu oddać rower. Tego typu miejsca w bardzo wielu sytuacjach są zlokalizowane przy przystankach lub większych skupiskach ludzi jak centrum handlowe czy rynek. Taka inicjatywa, wspiera osoby, które pragną być ekologiczne, szybko przemieszczać się po mieście, ale nie mają możliwości mieć swojego sprzętu. W rozwijających się ośrodkach miejskich takie rozwiązania będą niezbędne na każdej drodze oraz przy każdym budynku.