Mamy możliwość przy obecności doświadczonego notariusza wykonać akt notarialny.

Biznes

Chociaż wydaje się nam na co dzień, iż nie mamy do czynienia z prawem (prywatnie jako jednostki) to jednakże w bardzo wielu sytuacjach może wyjść na jaw, iż jest całkowicie odwrotnie. Poniżej jest lista najczęstszych sytuacji, w jakich możemy niespodziewanie domagać się pomocy osoby znającej się na prawie:

1. podział majątku, dział spadku, spadek
Najczęstszym przypadkiem udania się do Sądu osoby cywilnej, która nigdy nie spotkała się z instytucjami prawa, są zapewnienia spadkowe, jakie powinno się złożyć w wypadku starań o spadek lub jeśli jest się wezwanym do złożenia zeznań jako świadek. W przypadku, gdy toczy się spór o podzielenie majątku, zdecydowanie przyda się nam kancelaria prawna poznań. W dodatku, jeżeli zrobimy go pełnomocnikiem w tej sprawie, wypełni w naszym imieniu wszelkie wymagane pisma i będzie reprezentował nasze interesy przed sądem.

2. odszkodowania przez sądem, próba dochodzenia
Prawnik może wam się przydać także w typowej, życiowej sytuacji, w której albo przydarzył się wam wypadek na drodze, albo poślizgnęliśmy się na oblodzonych schodach, lub jeśli sąsiadka zalała tobie łazienkę a towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić wam funduszy w zakresie odszkodowania.

3. przygotowywanie aktu notarialnego
Nie każda sprawa musi się jednak zakończyć w sądzie. Kancelaria prawna to również miejsce, w którym jest możliwość w obecności doświadczonego notariusza wykonać akt notarialny – czy to miałby być testament, czy też przepisanie mieszkania na swoje dzieci. Jak się więc okazuje na tych paru prostych przykładach, wcale nie rzadko w codziennym, cywilnym życiu będziemy mogli mieć do czynienia z prawem. Należy w takim wypadku mieć kogoś takiego, kto będzie dobrze reprezentował nasze sprawy.