Trener personalny to stosunkowo nowy zawód

Bez kategorii

Jeżeli już chociaż ciut jesteśmy zainteresowani ćwiczeniem, pewnie w końcu spotkamy się z pojęciem treningu personalnego. To treningia, które odbywają się w zgodzie z oceną trenera i często pod jego okiem. Kim jest instruktor personalny oraz czy opłaca się korzystać z jego usług?

Instruktor osobisty to stosunkowo młody zawód. Jeszcze kilka lat temu wyłącznie nieliczne kluby pracowały z tego typu specjalistami, jednak łącznie ze zwiększeniem świadomości ludzi i zainteresowania ćwiczeniami, popularność tego fachu bardzo wzrosła.

Współcześnie zazwyczaj nie uprawiamy sportu tylko dla przyjemności, ale po to, aby czerpać dokładnie określone efekty. Wiele z nas pragni zrzucić niepotrzebne kilogramy, inni znów wzmocnić własne zdrowie. Bez względu na to, dlaczego mamy zamiar korzystać z siłowni, trener osobisty to ktoś, kto nas w tym zręcznie nakieruje.

Zauważając na zainteresowania, wymagania oraz trudności danej osoby, trener wybiera odpowiedni plan ćwiczeń a także uczy, jak je prawidłowo robić. Jego rola jest bardzo ważna, chociażby z powodów zdrowotnych – jak się okazuje, dużo ćwiczeń robimy w zły sposób. Najłatwiejszym przykładem są proste squady – to, w jaki sposób nauczyliśmy się je wykonywać w podstawówce, zdecydowanie odstępuje od tego, jak mają wyglądać.

Dobre wykonywanie ćwiczeń pozwala na uchronienie się od kontuzji a także szybsze osiągnięcie skutków.

A więc, kiedy warto korzystać z usług trenera osobistego? Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem, czy ćwiczysz już od jakiegoś czasu, to możliwość dobra dla każdego. Być może niekoniecznie potrzebujesz regularnej, parumiesięcznej współpracy z instruktorem – czasami starczy parę konsultacji.

Autor: trener osobisty Katowice