Płukanie włosów kawą

Bez kategorii

Wspaniałe, nieskazitelne włosy potrafią być Twoim znakiem rozpoznawczym.Natomiast, aby takie się stały masz obowiązek skupić na nich uwagę i ich prawidłowej pielęgnacji.

Jednym z surowców stosowanym przy kosmetyki włosów jest kawa.Dla pewnych osób może to być spore zaskoczenie, bo kawa kojarzy się tylko z substancją o pięknym zapachu i pobudzającym działaniu.

Jednak ma swoje zastosowanie także w pielęgnacji. Wielokrotnie stosowana jest w formie peelingu na skórę.

Kawa na włosy posiada rzeczywiście szczególnie dobre działanie, toteż dobrze jest ją wprowadzić jako składnik swojej rutyny w pielęgnacji. Główny sposób, w jaki można ją wykorzystać, to peeling kawowy do włosów. Bardzo efektywnie oczyszcza włosy oraz skórę na głowie. Dobrze za jej pomocą przeprowadzić masaż skóry na głowie, który wpłynie na pobudzenie krążenia, zasila cebulki, co sprawi, że włosy szybciej urosną. Po takim operacji należy wnikliwie umyć włosy z resztek ziarenek kawy. Peeling można robić raz w tygodniu.

Następny sposób, to użycie maseczki z kawy na włosy. Kawa pielęgnuje oraz nadaje blask włosom, które od razu wyglądają zdrowiej i piękniej. Kawę da się również wykorzystać w formie płukanki, która może delikatnie przyciemnić włosy o 1 ton. Przez to też polecana jest dla brunetek i szatynek, natomiast nie polecana blondynkom.

Następny sposób, to zastosowanie kawy, dodatkowo do szamponu lub odżywki. Będzie ich doskonałym dodatkiem dzięki cechom wygładzającym i nawilżającym. Można też wykonać własny produkt kawowy na bazie hydrolatu, który będzie pełnił funkcję mgiełki nawilżającej.

Czytaj dalej: kawa na włosy