Lektura zazwyczaj sprzedaje się po okładce.

Bez kategorii

Ukończyłeś pisanie książki i teraz pora na tą istotną chwile – jej publikacja. To tez istotne, ponieważ lektura przeważnie sprzedaje się po oprawie. Na start postanów jaką oprawę wybrać. Oprawa twarda książek czy druk książek w miękkiej oprawie?

A ma możliwość szyto-klejona, klejona, zeszytowa? Również dobór formatu, który pasuję do charakteru i tematu fabuły książki jest najważniejszy. W następnej kolejności wybierz rodzaj papieru wnętrza a oprócz tego okładki. Powinno się odnaleźć najlepszą, polecaną drukarnię książek, która specjalizuje się nie tylko w druku cyfrowym, ale także z swoim zapleczem introligatorskim. Tania drukarnia książek to rozwiązanie jak najbardziej oszczędnie i profesjonalne. Jeśli drukarnia cyfrowa korzysta z najnowszych maszyn, wyrób finalny w formie wydrukowanej cyfrowo książki nie powinien się jakościowo w ogóle różnić się od książek drukowanych w offsecie. Bacząc na druk książek cyfrowy a offsetowy to rozbieżność polega wyłącznie na tym, iż cyfrowy druk opiera się na użyciu tonera, a druk offsetowy farb.
Na sam początek bez zbytnich kosztów zlecić należy wydruk i obrzeże jednego egzemplarza książki. Ten próbny egzemplarz będzie dla nas próbną wersją, da nam rzeczywista zarys książki, nim trafi ona do bardzo wielu rąk czytelników. Pozwoli też na wychwyceniev a także wyeliminowanie ewentualnych błędów albo wręcz pełną konwersję pomysłu oprawy. W momencie gdy mamy już te zapewnienie jak ma wyglądać książka pora na wydruk – najlepiej najpierw tez ekonomicznie niskonakładowy dla osób, jakie podejmą się zrecenzowania. Jeżeli książka będzie posiadaćciekawość wśród czytelników to za każdym razem można domówić dodruk w pożądanej ilości egzemplarzy.