Kłopoty powiązane z ubraniem ważne są głównie dla dam.

Bez kategorii

Tuż po otrzymaniu zaproszenia na cywilny człowiek od razu rozpoczyna myśleć nad tym, co na siebie ubierze na tą bez wątpienia bardzo istotną ceremonię. Kłopoty powiązane z ubraniem ważne są przede wszystkim dla dam, które wszak na co dzień starają się prezentować jak najładniej, dlatego na takowych uroczystościach chcą czarować każdego własnym strojem. Nie mogą oczywiście natomiast zaćmić swoimi stylizacjami samej młodej, ponieważ to ona na swoim ślubie musi prezentować się najlepiej i absolutnie nikt nie powinien pomylić jej z kuzynką. Jaki ubiór na ślubie cywilnym sprawdzi się więc dobrze? O ile w kościołach co niektóre detale garderoby nie są miło widziane, tak w Urzędach Stanu Cywilnego prawdopodobnie nikt nie będzie zwracać na nie większej uwagi. Dostając zaproszenie na cywilny ślub, będziemy mogli zatem trochę bardziej poszaleć ze swoim ubiorem. Nie trzeba na szczęście kruczowo przestrzegać tych wszelkich odgórnie ustalonych norm ze strachu przed niechętnymi uwagami ciotek. Stylizacja zaproszonego gościa będzie mogła być więc odrobinę bardziej luźna i szalona, niemniej jednak musi zostać dostosowana do rangi wydarzenia.

Założenie za kusej sukni, sięgającej ledwie części uda, może być źle przyjęte przez samych małżonków. Założenie sukni odsłaniającej zbyt wiele – biust – okaże się strasznym niedociągnięciem, które długo będzie komentowane przez samych gości. A po co w ogóle wysłuchiwać te ataki, skoro od razu można zdecydować się na ubranie czegoś ładnego oraz jednocześnie gustownego. Niektóre kreacje na cywilny są rzeczywiście zachwycające! A kobiety, które ich nie lubią, zawsze będą mogły zastąpić je kompletem, składającym się ze spodni i garnituru. Niekiedy narzeczeni informują na swoich zaproszeniach o wybranym przez nich ubiorze.

Jeżeli jednakże na karteczce nie widnieją dane, dotyczące stroju gości, trzeba ubrać coś eleganckiego, ale jednocześnie niezbyt pompatycznego. Może to być na przykład tradycyjny zestaw. Perfekcyjnie spisze się on na każdej sylwetce, szczególnie jeśli będzie właściwie do niej dostosowany. Bo nie zawsze na taki ślub powinno się ubierać bajkową sukienkę czy chociażby prostą suknię. Także dobrym wyborem będzie zwykła spódnica, dosięgająca kostek. W ostatnim czasie takie kreacje są bardzo modne i w zestawieniu z obcasami mogą prezentować się niezwykle zjawiskowo. Ażeby strój nie prezentował się zbyt nudno, czasem wystarczy ozdobić go bardziej elegancką biżuterią. To w dodatkach często tkwi duża siła!

Zamiast skupiać się zbytnio na dobraniu jak najładniejszej sukienki na cywilny ślub, lepiej przeznaczyć te środki na porządny upominek na cywilny ślub. Prezent wbrew pozorom nie musi w ogóle być olbrzymi czy specjalnie kosztowny. Ważne jest wyłącznie to, żeby był w stanie on ucieszyć samych nowożeńców.

Więcej: prezent na ślub cywilny