Jeszcze parę lat temu beton kojarzyliśmy wyłącznie z wylewami, jakie wylewane były zazwyczaj przy budowie domów jednorodzinnych.

Bez kategorii

Innowacyjne pomieszczenia to z reguły bardzo spokojne, jednolite barwy, delikatne wzory a także przede wszystkim naturalne dodatki. Od kilku już lat rządzącym w tej dziedzinie jest niewątpliwie beton, reklamowany prawie wszędzie. Jeszcze kilkanaście lat wstecz beton kojarzony był tylko z wylewkami, które wykonywane były zazwyczaj przy budowie domu. Absolutnie nikt nie upatrywał piękna w surowym i zimnym tworzywie, a podwórza przed domami wyłożone tym produktem, były wyłącznie funkcjonale. Z urokiem miały niedużo wspólnego. Dzisiaj jest przeciwnie.

Właściwie każdy, kto aranżuje dom szuka detali betonowych, jakie świetnie pasują do większości pomieszczeń. W pierwszej kolejności a także najbardziej popularne były z pewnością płytki wykonane z betonu. Na początek kładzione w typowo loftowych wnętrzach, mających charakter techniczny. Obecnie przodują również w pokojach dziennych oraz sypialniach. Popularność tegoż rozwiązania jest tak wielka, że gotowe duże płyty o różnorakiej powierzchni czy też kolorystyce wyszukamy w zasadzie w większości sklepów posiadających w swojej ofercie materiały z sektora budowlanego. Będziemy mogli niewątpliwie pokusić się o samodzielne opracowanie dużych płyt, co nie jest zbyt skomplikowane, jednak wymaga od nas trochę dokładności a także głównie pomysłu. Kolejnym elementem, który coraz częściej jest obecny w rozmaitych wnętrzach, są to donice wykonane z betonu.

Znowu musimy cofnąć się kilka lat wstecz, kiedy takowe donice były montowane tylko w mieście. Ogromne donice powypełniane kwiatkami to pejzaż, jakowy w wspomnieniu zachowaliśmy z dawnych rynków różnych miast. Na dzień obecny te rozwiązania przyszły do naszych domów i ochoczo stawiamy takowe doniczki nie tylko na tarasie, niemniej jednak i w pokoju dziennym. To z racji swojego oryginalnego koloru, pomysł na interesujący element w pokoju. W aranżacji mieszkań coraz częściej pojawiają się też lampki wykonane z betonu. To kolejny detal, który dodaje pięknego uroku a także prawdziwego charakteru wszystkim pomieszczeniom. Lampy biurkowe lub te stojące ciężkie lampy są modą, która to jakoś prędko nie przejdzie. Każdy, kto też preferuje mieć taki element który oświetla w swoim domu, bez wątpienia może nie tylko kupić już gotowe elementy, ale zrobić je własnymi siłami.

W globalnej sieci znajdziemy multum instrukcji, jak zrobić poszczególne elementy aranżacji wnętrza z betonu. Kupując już gotowe płyty, lampy czy doniczki powinniśmy liczyć się z taką sytuacją, że zapłacić będzie trzeba za nie dość dużo. Moda oraz wielki popyt na takie wyroby sprawiają, że producenci dość odważnie podnoszą ceny swoich produktów. Wiedzą, że ich unikalny produkt sprzeda się bardzo prędko. Nie ma zatem strachu, iż wyprodukowane detale będą musiały leżeć wieloma miesiącami na półkach sklepowych. Wybierając dodatki betonowe, powinno się też szukać niewielkich, domowych fabryk. Tam znajdziemy prawdziwe arcydzieła, a nie robione na masową skalę dodatki. Te kupione od osoby, która, robi je według swojego projektu, staną się bez wątpienia niepowtarzalne. Staną się wspaniałą dekoracją. Chcąc zastosować beton w lokalu, wyszukajmy sposobów niepowtarzalnych, jakie spowodują, iż wnętrza staną się jedyne w swoim rodzaju. Warto pamiętać też, żeby nie przesadzić z tym materiałem. Dosadne nasycenie elementów z betonu może wywołać rezultat inny od upragnionego.

Zobacz: lampy betonowe