Co to jest agencja zatrudnienia?

Bez kategorii

Stałe zatrudnienie jest bardzo ważną sprawą w życiu każdego osobnika. Wszyscy chcą stabilnej sytuacji finansowej. Nie za każdym razem jednak udaje się osobom znaleźć zatrudnienie, a a także jego proces ulega dziś zmianie. Do niedawna znanym sposobem na wyalezienie zajęcia było przyniesienie formalności bezpośrednio do firmy, a kolejno wyczekiwanie na ewentualny telefon. Obecnie króluje w tej dziedzinie Internet. To właśnie tam szukamy zajęcia i składamy nasze curriculum vitae e-mailowe lub poprzez odpowiedni arkusz. Potem oczekujemy na telefon a także gdy go dostaniemy w bardzo wielu sytuacjach zamiast naczelnika usłyszeć możemy pracownika agencji pracy.

Czym jest agencja zatrudnienia?

To własnościowy podmiot, który daje świadczenia w pośrednictwie pracy. Pracuje on na zlecenie tych firm/spółek/korporacji swoich, które nie posiadają specjalnych przyborów do zrealizowania projektów rekrutacyjnych. Jest to wtedy niezwykle dogodne rozwiązanie. Dodatkowo szef pozyskuje kolejno pracobiorcę, który przeszedł profesjonalny tok rekrutacji i jest wspaniałym aplikantem na stanowisko.

Zyski dla pretendenta

Nie tylko pracodawca zyskuje na świadczeniach agencji. Pretendent może liczyć na wysokiej jakości obsługę, gdyż stara się ona o to, ażeby znalazł dla siebie adekwatne stanowisko wręcz nie otrzymując pracy w firmie, w której się o nie ubiega. Agencje współpracują w bardzo wielu przypadkach z wieloma konsumentami, którzy zajmują się podobną specalizacją, więc są w stanie zaoferować inne zatrudnienie. Podmiot w procesie rekrutacji przeprowadza również testy z języka czy psychologiczne, dzięki którym jest możliwość dowiedzieć się, czy posiada się adekwatne  kwalifikacje do podjęcia danej pracy.

Więcej: agencja pracy Szczecin