Bardzo powszechnie są zmęczone. Nie zabiegamy o oczy.

Bez kategorii

W dzisiejszych czasach, gdy dużo z nas pełnymi dniami siedzi przed komputerem nasze oczy rzeczywiście nieźle dostają w kość. Wyjątkowo powszechnie są zmęczone. Nie zabiegamy o oczy. Wykorzystujemy je, a potem jesteśmy zaskoczeni, iż nasze oczy mówią dość. Buntują się. Chorują. Są zaczerwienione, łzawią, pieką i w którykolwiek kolejny dowolny styl próbują nam powiedzieć, byśmy w rezultacie o nie dopieścili. Jak odbywa się takie nasze zaniedbanie? Wcześnie czy później zaczynamy nosić okulary korekcyjne. Własne oczy kończą z nami współdziałać i w efekcie i owszem będziemy musieli o nie się zatroszczyć.

Teraz pytanie, czy ramki korekcyjne potrzebują być brzydkie i niemodne? Nie te czasu obecnie dawno przeminęły. Ramki na okulary korekcyjne też obecnie potrafią być piękne i pasujące do układu twarzy. Mogą być popularne i estetyczne. Jak dobrać modne oprawki korekcyjne? Na pewno nie jest toż proste. Jest jednak parę zasad, jakie posłużą nam dobrać ramki na szkła takie, żebyśmy nie wymagali wstydzić się własnego wyglądu. Może chociażby przysporzą nam uroku? Wybierając ramki na okulary musimy pamiętać o wartości kontrastu. Co ona znaczy?

Mając twarz okrągła musimy poszukiwać oprawek, jakie posiadają kwadratowy kształt. Oraz odwrotnie. Masz kwadratową twarz dobierz ramki na szkła okrągłe. Niby łatwe? Racja? Kolejna z reguł doboru szkieł podkreśla, że potrzebujemy zwracać uwagę na proporcje. Posiadając dużą buzię nie będziemy ładnie wyglądały w małych okularach. Do małej buzi natomiast nie będą współgrały obszerne szkła. Proporcje muszą być zachowane. Jeśli przełamiemy tą regułę nawet modne ramki korekcyjne nas nie uchronią. Moda popularnością, a zachowanie symetrii jest podstawową wytyczną dobrego wyglądu.

Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem, o jakim potrzebujemy pamiętać wybierając oprawki na szkła jest kolor oprawek. Odcień oprawek jest równie tak samo znaczący, jak odcień naszej odzieży. W niektórych kolorach po prostu czujemy się pięknie w innych nie. Zupełnie tak samo stanowi z szkłami. Atrakcyjne oprawki korekcyjne również potrzebują być dopasowane kolorystycznie do atrakcyjności każdej spośród was. Jakie są podstawowe reguły wyboru kolorystycznego ramek szkieł? Jesteś brunetką w mocno ciemnej karnacji? Wybierz jasne ramki na okulary. Jesteś blondynką? W czarnych ramkach będziesz wyglądała świetnie. Te kilka zdań, jakie napisałam o wyborze oprawek okularów toż oczywiście podstawa. Przynoszą one wprawdzie wniosek na to, że w okularach nie musisz wyglądać kiepsko.

Czasy, gdy śmiano się z okularników już dawno minęły. Teraz ramki na szkła są ładne, estetyczne i mogą dodawać ci urody, zaś nie napędzać w kompleksy. Szkła mają atrakcyjne ramki korekcyjne właśnie byś my odczuwały się w nich chodząc wspaniale oraz mogły podążać za popularnością. Aktualnie szkła toż bardzo znaczący element mody, jaki może spełniać własną stylizację, zaś nie ją niszczyć. Popularne oprawki korekcyjne potrafią być takim czynnikiem ubioru jak elegancka biżuteria. Wystarczy tylko dać troszkę wysiłku w właściwe dobranie ramek szkieł.

Więcej: oprawki Anne Marii